Od momentu założenia (w 1960 r.) nasza firma stale modernizuje się i rozwija, aby wyjść na przeciw oczekiwaniom obsługiwanych przez nas branż (górniczej, energetycznej, stoczniowej, kolejowej i innych). Dostarczane Klientom odlewy to produkty wykonane z wyselekcjonowanych surowców, zapewniających trwałość i odpowiedni kształt. Dzięki możliwości wykorzystania różnych rodzajów staliwa i żeliwa nasze odlewy odpowiadają wymaganej specyfice i przeznaczeniu.

Konsekwentnie realizowana w Spółce polityka jakości i certyfikacji procesów produkcyjnych oraz dbałość na każdym etapie produkcji, pozwalają naszym odlewom wyróżniać się na rynku poprzez jakość. Jednocześnie mając na uwadze środowisko naturalne i naszych pracowników, podejmujemy działania nakierowane na ochronę.

Odlewnia-Pioma Sp. z o.o., należąca do grupy kapitałowej PGO S.A., stale rozbudowuje swoją ofertę. Naszym celem jest zachowanie takiej dyspozycyjności i gotowości do działania, która pozwoli sprostać oczekiwaniom wszystkich naszych odbiorców.

 

pioma-historia

Dziś, wraz z Odlewnią Żeliwa Śrem i Kuźnią Glinik, Pioma-Odlewnia tworzy PGO, która należy do ścisłej czołówki największych producentów odlewów i odkuwek w Polsce.

Specjalizujemy się w produkcji jednostkowej i krótkoseryjnej wysokiej jakości odlewów staliwnych i żeliwnych. Oferujemy odlewy staliwne i żeliwne o masie od kilku kilogramów do 8 ton. Nasze możliwości produkcyjne pozwalają na produkcję do 10.000 ton odlewów rocznie.

Naszym Klientom zapewniamy kompleksowy zakres usług na każdym etapie procesu technologicznego, od opracowania projektu i wykonania omodelowania, po wykonanie, obróbkę i badania gotowego odlewu.

Współpracujemy  z odbiorcami krajowymi  oraz m. in. z firmami z Niemiec, Norwegii, Danii, Holandii, Finlandii, Francji, USA i Szwecji. Pioma-Odlewnia Sp. z o.o. jest marką rozpoznawalną na całym Świecie.

Gwarantujemy najwyższą jakość, niezawodną terminowość oraz konkurencyjne ceny.

W ramach marki Fugo Odlew realizowana jest przez Piomę Odlewnię produkcja odlewnicza  byłej spółki Fugo Odlew Sp. z o.o. w zakresie szerokiej gamy gatunków staliw, w tym staliw węglowych, niskostopowych, wysokostopowych. Produkcja ta realizowana jest w oparciu o przejęte przez Piomę Odlewnię urządzenia, omodelowanie i know-how oraz prawo do marki (znaku towarowego) Fugo Odlew. Na terenie byłego zakładu produkcyjnego w Koninie funkcjonuje, utworzony w strukturze Piomy Odlewni Sp. z o.o., Oddział Fugo Odlew obejmujący modelarnię i biuro techniczne. Specjalnością Fugo Odlew są ogniwa gąsienicowe i inne odlewy na potrzeby górnictwa odkrywkowego, koła zębate i jezdne stosowane m.in. w urządzeniach dźwignicowych, korpusy łożysk oraz inne części maszyn.

Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

PGO S.A.
ul. Tysiąclecia 101
40-875 Katowice, Polska

PGO S.A. Pioma-Odlewnia Oddział w Piotrkowie Trybunalskim
ul. Romana Dmowskiego 38
97-300 Piotrków Trybunalski, Polska

KRS 0000305325
Regon: 590722383
NIP: 771-23-74-309

Tel.: +48 44 648 95 78
Fax: +48 44 649 22 32
E-mail: pioma-odlewnia@pgosa.pl

Wyślij zapytanie

ico_gplus